Mr. R.A. (Roland) van Vliet

foto Mr. R.A. (Roland) van Vlietvergrootglas

Roland van Vliet (1969)was van 17 juni 2010 tot 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamer. Tot 21 maart 2014 maakte hij deel uit van de PVV-fractie en sindsdien was hij onafhankelijk. Hij was bedrijfsfiscalist. In 2011 was hij Statenlid in Limburg. De heer Van Vliet was als lid van van de PVV-fractie belastingwoordvoerder en hij hield zich verder bezig met sociale zaken en werkgelegenheid. Hij was voorzitter van de parlementaire enquêtecommissie Woningcorporaties.

PVV , fractie-Van Vliet (ex-PVV)
in de periode 2010-2017: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

Voornamen (roepnaam)

Rudolf Aleida (Roland)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Susteren, 25 november 1969

Partij/stroming

partij(en)
  • PVV (Partij voor de Vrijheid), tot 20 maart 2014
  • partijloos
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1 juni 2015

lid tussentijds gevormde fractie(s)
fractie lid-Van Vliet, van 21 maart 2014 tot 23 maart 2017

Hoofdfuncties/beroepen

  • belastingadviseur bij "Ernst & Young", van 1994 tot 1997
  • international privat banker "F. van Lanschot Bankiers", van 1997 tot 1998
  • bedrijfsfiscalist "Essent", van 1999 tot 2000
  • hoofd fiscale zaken N.V. "Delta" te Middelburg, van 2000 tot 2003
  • senior concernfiscalist N.V. "Connexxion Holding", van 2003 tot 2007
  • group tax manager, "CFS Holding" B.V., van januari 2007 tot januari 2010
  • tax manager "Paccar Europe", N.V. DAF Trucks, van januari 2010 tot juni 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 23 maart 2017
  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 10 maart 2011 tot 6 juli 2011
  • fractievoorzitter fractie lid-Van Vliet, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 maart 2014 tot 23 maart 2017
  • juridisch medewerker bij "Adelmeijer Hoyng Advocaten" te Maatstricht/Roermond, vanaf juni 2018

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2015 een initiatiefwetsvoorstel in over een verbod op een toeslag voor het gebruik van betaalkaarten (34.291 )
  • Diende in 2016 namens de werkgroep Benoemingen en voordrachten een initiatiefwetsvoorstel in over de aanbevelingslijsten voor de Algemene Rekenkamer en de Hoge Raad en over de ambtstermijn van de Kinderombudsman en de Veteranenombudsman (34.625 )
  • Diende in 2017 samen met Ronald van Raak (SP), Roald van der Linde (VVD), Wouter Koolmees (D66), Roos Vermeij (PvdA) en Madeleine van Toorenburg (CDA) een initiatiefwetsvoorstel in tot wijziging van de Wet op de parlementaire enquête 2008 in verband met de evaluatie van die wet (34.683 )

opvallend stemgedrag
  • Stemde in 2015 tegen een motie-Wilders van wantrouwen, maar stemde wel voor de motie-Wilders over het niet instemmen met het derde steunpakket voor Griekenland
  • Stemde in 2016 tegen een motie-Van Bommel over zo spoedig mogelijk indienen van een wetsvoorstel tot intrekking van de goedkeuringswet voor het EU-associatieverdrag met Oekraïne

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was machinist bij de Nederlandse Spoorwegen

woonplaats
Landgraaf

Publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
Tom-Jan Meeus, "'Ik zou me prima in de VVD thuis voelen'", NRC Weekend, 22 en 23 december 2012

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.