Drs. A.A.H. (Anja) Hazekamp

foto Drs. A.A.H. (Anja) Hazekamp
bron: Europees Parlement

Anja Hazekamp (1968) is sinds 1 juli 2014 lid van het Europees Parlement. Mevrouw Hazekamp is lid van de commissie landbouw en plattelandsontwikkeling. Zij was lijsttrekker van de Partij voor de Dieren bij de Europese verkiezingen. Van 24 januari tot 14 mei 2012 verving zij in de Tweede Kamer Marianne Thieme die met zwangerschapsverlof was. Mevrouw Hazekamp is biologe en werkte bij diverse organisaties op het gebied van dierenbescherming, zoals de Dierenbescherming en de Zeehondencrèche Lenie 't Hart. Sinds 2009 was zij senior beleidsadviseur bij Stichting AAP. In 2007-2014 was mevrouw Hazekamp Statenlid in Groningen.

PvdD
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer, lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Antje Anna Helena (Anja)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ter Apelkanaal (gem. Vlagtwedde), 21 januari 1968

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • GroenLinks, tot 2007
  • Partij voor de Dieren

fractie Europees Parlement
Confederale fractie Europees Unitair Links/Noord Groen Links

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/11)

  • lid Europees Parlement, vanaf 1 juli 2014
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 24 januari 2012 tot 14 mei 2012
  • senior beleidsadviseur preventie, Stichting AAP, van april 2009 tot 1 juli 2014 (in de periode januari-mei 2012 non-actief)
  • lid Provinciale Staten van Groningen, van 15 maart 2007 tot 25 juni 2014

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 24 januari tot 14 mei 2012 Marianne Thieme als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • penningmeester Vereniging "Wilde Dieren de Tent Uit", van 2009 tot 2013

vorige (2/4)
  • penningmeester VOND (Vereniging van Opvangcentra voor Niet-gedomesticeerde Dieren), van 2007 tot 2009
  • lid bestuur Faunafonds, van 2000 tot 2007

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als Europarlementariër


op het gebied van de EU (2/4)
  • Mede-indiender van een motie van afkeuring jegens de Europese Commissie naar aanleiding van het volgens de indieners te kort schieten actie te ondernemen tegen biociden op basis van het voorliggende wetenschappelijk bewijs
  • Schaduwrapporteur bij het advies inzake de winning van palmolie en ontbossing

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.