K. (Karen) Gerbrands

foto K. (Karen) Gerbrands
bron: Tweede Kamer

Karen Gerbrands (1967) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de PVV. Eerder was zij Tweede Kamerlid van 17 juni 2010 tot 20 september 2012 en in 2015 als tijdelijke vervanger. Mevrouw Gerbrands was verpleegkundige. In maart-juni 2010 was zij raadslid in Den Haag en sinds maart 2014 is zij dat opnieuw. Zij is woordvoerder zorg van de PVV-fractie.

PVV
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Karen)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 29 augustus 1967

3.

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/7)

  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 11 maart 2010 tot 17 juni 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 20 september 2012
  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, vanaf 27 maart 2014
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 13 januari 2015 tot 5 mei 2015
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 13 januari tot 5 mei 2015 Fleur Agema als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter bestuur Stichting "Vrienden logeergezin Willie", vanaf 2015 (opvanghuis voor gehandicapte kinderen van Willie Dille)

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • In de periode 2010-2012 hield zij zich onder meer bezig met het (curatieve) zorgbeleid en met beleid rond voedselkwaliteit
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.