Mr. J.H.A. (Johan) Driessen

foto Mr. J.H.A. (Johan) Driessen

Johan Driessen (1981) was van 17 juni 2010 tot 20 september 2012 Tweede Kamerlid voor de PVV. Hij was advocaat en medewerker van de PVV-Tweede Kamerfractie. De heer Driessen hield zich als Kamerlid bezig met het beleid ten aanzien van ontwikkelingssamenwerking, subsidies en de vrijheid van meningsuiting. Na zijn Kamerlidmaatschap ambtelijk secretaris en beleidsmedewerker van de fractie-Bontes/Van Klaveren.

PVV
in de periode 2010-2012: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Johannes Henricus Antonius (Johan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Cuijk (gem. Cuijk en Sint Agatha), 4 juni 1981

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PVV (Partij voor de Vrijheid), van februari 2007 tot september 2012
  • VNL (Voor Nederland), van mei 2014 tot juli 2017

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • advocaat, "Vooys & Verbraaken Advocaten", vanaf 2018
  • ambtelijk secretaris en senior beleidviseur fractie-Bontes/Van Klaveren, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 april 2014 tot maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 20 september 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • lid bestuur Stichting Belastingbetalers, van 2014 tot 2016

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2012 een initiatiefwetsvoorstel in over verruiming van de vrijheid van meningsuiting en aanpassing van de strafbepalingen in het Wetboek van Strafrecht (33.369)

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Is aan de Universiteit van Amsterdam bezig met een proefschrift op het gebied van de vrijheid van meningsuiting

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.