Drs. V.A. (Ed) Groot

foto Drs. V.A. (Ed) Groot

Econoom die ruim zes jaar Tweede Kamerlid voor de PvdA was en in die functie het woord voerde over fiscale en financieel-economische zaken (hij was tweede financieel woordvoerder). Opereerde wat op de achtergrond, want zijn kracht lag niet in het debat. Vanwege zijn kennis van de financiële sector en intelligentie wel een gewaardeerd Kamerlid. Was verder voorzitter van de parlementaire ondervragingscommissie fiscale constructies en ondervoorzitter van de parlementaire enquêtecommissie woningcorporaties. Voor zijn Kamerlidmaatschap vanaf 1985 (met een onderbreking van vier jaar) redacteur en columnist economie en politiek van Het Financieele Dagblad.

PvdA
in de periode 2010-2017: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Vincentius Aloysius (Ed)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Grootebroek, 26 december 1957

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 2010

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 23 maart 2017
  • reacteur en columnist economie en politiek, "Het Financieele Dagblad" (FD Mediagroep), van 2000 tot april 2010
  • adviseur/speechschrijver, ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, van 1996 tot 2000

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • lid bestuur NVA (Nederlandse Vereniging voor de Arbeidsverhoudingen)

afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • voorzitter parlementaire ondervragingscommissie Fiscale constructies (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 14 december 2016 tot 23 maart 2017
  • ondervoorzitter parlementaire enquêtecommissie Woningcorporaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 16 april 2013 tot 21 april 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/5)
  • Diende in 2017 samen met Sharon Gesthuizen (SP) een initiatiefwetsvoorstel in over instelling van een centraal aandeelhoudersregister (34.661)
  • De Tweede Kamer besloot in oktober 2016 op voorstel van hem en Rik Grashof (GroenLinks) tot het houden van een parlementaire ondervraging over fiscale constructies (34.566)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.