Mr. P.E.M.S. (Pia) Lokin-Sassen

foto Mr. P.E.M.S. (Pia) Lokin-Sassen
bron: Hans Kouwenhoven

Pia Lokin-Sassen (1946) was van 31 oktober 2017 tot 11 juni 2019 Eerste Kamerlid voor hetr CDA. Eerder was zij dat van 7 juni 2011 tot 9 juni 2015. Mevrouw Lokin was docent staatsrecht aan de Rijksuniversiteit Groningen en directeur van een wetenschappelijke uitgeverij. Verder zat zij korte tijd in de gemeenteraad van Groningen. Mevrouw Lokin hield zich in de Eerste Kamer vooral bezig met binnenlandse zaken (constitutionele zaken, binnenlands bestuur).

CDA
in de periode 2011-2019: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Pia Elisabeth Marie Sophie (Pia)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Hertogenbosch, 9 oktober 1946

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid) (tijdens studententijd)
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • parttime universitair docent staatsrecht, Rijksuniversiteit Groningen, van 1989 tot 1 maart 2009
  • lid gemeenteraad van Groningen, van mei 2005 tot 16 maart 2006
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 9 juni 2015
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 31 oktober 2017 tot 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/16)
  • secretaris Stichting "Jan Kroonfonds", vanaf 2009
  • gastdocent mensenrechten, faculteit rechtsgeleerdheid Rijksuniversiteit Groningen, van 2009 tot 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in 1969 medeoprichter van de uitgeverij SUN in Nijmegen

uit de privésfeer
  • Haar echtgenoot is hoogleraar Romeins recht en zijn geschiedenis in Groningen
  • Was na haar studententijd lange tijd partijloos, maar haar collega Alfons Dölle haalde haar over lid te worden van het CDA

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.