P.A. (Pia) Dijkstra

foto P.A. (Pia) Dijkstra
bron: Tweede Kamer

Pia Dijkstra (1954) is sinds 17 juni 2010 lid van de Tweede Kamerfractie van D66. Na een afgebroken studie theologie werd zij medewerkster van de IKON, de Wereldomroep en de NCRV. Tussen 1988 en 2000 was zij vaste presentatrice van het acht uur-journaal van de NOS. In 2000 werd zij presentatrice van medische programma's bij de AVRO. In 2008-2010 was mevrouw Dijkstra voorzitter van de Taskforce DeeltijdPlus. In de Tweede Kamer houdt zij zich vooral bezig met volksgezondheid (cure, zorgverzekering), medisch-ethische zaken en geneesmiddelenbeleid. Mevrouw Dijkstra is voorzitter van de vaste commissie voor Buitenlandse Zaken.

D66
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Pietje Aafke (Pia)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Franeker, 9 december 1954

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66), vanaf 2008

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 17 juni 2010
  • televisiepresentatrice, AVRO, van 1 september 2000 tot juni 2010 (onder meer van de medisch programma's "Vinger aan de pols" en "Hoe bevalt Nederland", "De centrale huisartsenpost" en "Het kinderziekenhuis", en tevens van "Eén Vandaag"))
  • presentatrice televisiejournaal, NOS (Nederlandse Omroep Stichting), van april 1988 tot juli 2000

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter jury Univé Paludanusprijs

vorige
  • lid bestuur Stichting Omroep voor Radio Freedom (steun aan zender van het Zuid-Afrikaanse ANC tijdens het apartheidsbewind)
  • voorzitter Tasforce DeeltijdPlus, van 8 april 2008 tot april 2010

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 11 november 2015 tot 23 november 2017
  • voorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 23 november 2017

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
ambassadeur Save The Children

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Diende in 2013 samen met Linda Voortman (GroenLinks) een initiatiefwetsvoorstel in over een verwijsplicht voor een arts die bezwaren heeft tegen euthanasie (33.778)
  • Diende in 2012 een initiatiefwetsvoorstel in over het in de Wet orgaandonatie opnemen van een actief donorrergistratiesysteem. De Tweede Kamer nam dit voorstel in september 2016 met 75 tegen 74 stemmen aan en de Eerste Kamer in februari 2018 met 38 tegen 36 stemmen. (33.506)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Was van 1 oktober 1989 tot 1 juli 2000 vaste presentatrice van het 8-uurjournaal
  • Haar echtgenoot was onder meer voorzitter van de raad van bestuur van het Academisch Ziekenhuis in Utrecht, van de raad van toezicht van OLVG in Amsterdam en president-directeur van N.V. Luchthaven Schiphol
  • Haar vader was onderwijzer

verkiezingen
  • Werd bij de Tweede Kamerverkiezingen van 2010 met voorkeurstemmen gekozen; kreeg 15.705 stemmen

e-mailadres
p.dijkstra@tweedekamer.nl

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.



© PDC Informatie Architectuur - Alle rechten voorbehouden