M. (Meine) van Veen

foto M. (Meine) van Veen
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Evenwichtige Overijsselse boerenzoon, gezagsgetrouwe sociaaldemocraat, die na een succesvolle loopbaan als onderwijsmanager een bekwame, wijze burgemeester was van Enschede en daarna, na zijn pensionering, als waarnemer in Doetinchem. In de nadagen van het vierde kabinet-Drees nog twee maanden staatssecretaris van Oorlog ter vervanging van de wegens de helmenaffaire afgetreden F.J. Kranenburg. Daarna veel gevraagd voorzitter van commissies en raden.

PvdA
in de periode 1958: staatssecretaris

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Meine (Meine)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Blankenham (Ov.), 18 februari 1893

overlijdensplaats en -datum
Zuidhorn (Gr.), 16 december 1970

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • SDAP (Sociaal-Democratische Arbeiderspartij), van 1914 tot 9 februari 1946
  • PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 9 februari 1946

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • burgemeester van Enschede, van 16 april 1946 tot 1 maart 1958
  • waarnemend burgemeester van Doetinchem, van 27 mei 1958 tot 16 oktober 1958 (tijdens ziekte en na het overlijden van J.E. Boddens Hosang)
  • staatssecretaris van Oorlog (belast met personeelsaangelegenheden), van 25 oktober 1958 tot 22 december 1958 (benoemd bij K.B. van 17 oktober)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/19)

  • lid onderzoekscommissie onwettige opening van poststukken in Nederlands Nieuw-Guinea, augustus 1959
  • waarnemend voorzitter PTT-raad, van 1 maart 1967 tot 1 juni 1967

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Heeft nimmer het woord gevoerd in het parlement

uit de privésfeer
  • Zijn oudste zoon, Thijs, was hoofdredacteur van dagblad "Het Vrije Volk" en later hoogleraar strafrecht in Groningen
  • Zijn vader was veehouder

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.