Drs. J. (Jaap) Smit

foto Drs. J. (Jaap) Smitvergrootglas

Jaap Smit (1957) is sinds 1 januari 2014 Commissaris van de Koning in Zuid-Holland. Hij begon zijn loopbaan als predikant en geestelijk verzorger bij defensie, stapte kort over naar de consultancy waar hij zich in de organisatie inzette voor verantwoord ondernemen en werd vervolgens directeur van Slachtofferhulp. In 2010-2013 was hij voorzitter van het CNV. De CDA'er Smit was tevens betrokken bij diverse non-profit organisaties.

in de periode 2014-heden: Commissaris van de Koning(in)

Voornaam (roepnaam)

Jaap (Jaap)

Personalia

geboorteplaats en -datum
't Harde (gem. Doornspijk, Gld.), 8 maart 1957

levensbeschouwing
Protestants

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

Hoofdfuncties/beroepen

  • leraar godsdienst en levensbeschouwing, Christelijk Lyceum "Dr. W.A. Visser 't Hooft" te Leiden, van 1979 tot 1984
  • kandidaat-predikant Nederlandse Hervormde Kerk te Bloemendaal
  • predikant Nederlandse Hervomde Kerk te Ellecom, van 26 augustus 1984 tot 4 september 1988
  • geestelijk verzorger, Koninklijke Landmacht te Seedorf (Dld.), ministerie van Defensie, van 1988 tot 1992
  • predikant Nederlandse Hervomde Kerk te Heemstede, van augustus 1992 tot september 1997
  • senior manager, KPMG Consulting, van 1994 tot 2001
  • manager, IBO Permanent, van 2000 tot 2005
  • senior consultant, "Andersson Elffers Felix" te Utrecht, van 2001 tot 2003 (onder andere advisering over maatschappelijk verantwoord ondernemen)
  • algemeen directeur, Slachtofferhulp Nederland, van augustus 2003 tot mei 2010 (tevens voorzitter Victim Support Europe)
  • voorzitter CNV (Christelijk Nationaal Vakverbond), van juni 2010 tot 1 januari 2014
  • Commissaris van de Koning in Zuid-Holland, vanaf 1 januari 2014

Wetenswaardigheden

woonplaats
Oegstgeest

Uitgebreide versie

uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 31 mei 2013.