L.J.A.J. (Laurence) Stassen

foto L.J.A.J. (Laurence) Stassen

Laurence Stassen (1971) was van 14 juli 2009 tot 1 juli 2014 lid van het Europees Parlement. Zij was delegatieleider voor de PVV, maar stapte in maart 2014 uit die partij. Mevrouw Stassen was presentatrice van enkele regionaal programma's bij TV Limburg. In 2011 was zij lijsttrekker van de PVV bij de Statenverkiezingen in Limburg. In het Europees Parlement hield zij zich bezig met buitenlandse betrekkingen. In haar vragen richtte mevrouw Stassen zich met name op vrouwenrechten en islam gerelateerde zaken. Zij was voorzitter van de partij VNL.

PVV, ex-PVV
in de periode 2009-2014: lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Laurence Jeanne Arnoldine Joseph (Laurence)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Sittard, 8 februari 1971

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PVV (Partij voor de Vrijheid), tot 21 maart 2014
  • VNL (Voor Nederland), van december 2014 tot juli 2017

fractie Europees Parlement
niet-ingeschrevenen (ex-PVV)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • freelance presentatrice lokale omroep "TV Limburg", van 1999 tot 2008
  • lid Europees Parlement, van 14 juli 2009 tot 1 juli 2014
  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 10 maart 2011 tot 25 april 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

op het gebied van de EU
  • Stelde net als haar fractiegenoten in vergelijking met de gemiddelde Europarlementariër opvallend veel parlementaire vragen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Prestenteerde o.a. "Limburg Leeft", een tweewekelijks programma over wonen en leven in Limburg
  • Voerde in 2011 namens de PVV de onderhandelingen die leidden tot de vorming van een college van G.S. van VVD, PVV en CDA

uit de privésfeer
Haar grootvader was gemeenteraadslid en locoburgemeester voor de KVP, haar vader was gemeenteraadslid en later wethouder voor de door hem opgerichte lijst Stassen, die fuseerde met een andere lokale partij tot 'InwonersBelang Groot Valkenburg'

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.