Mr. B.G. (Betty) de Boer

foto Mr. B.G. (Betty) de Boer

Doelgerichte Groningse VVD-politica, die zich actief toonde als woordvoerster vervoer en huisvesting. Kreeg haar politieke scholing in de gemeenteraad van Groningen, waar zij in 2006-2010 fractievoorzitter van de VVD was. Beroepsmatig was zij onder meer werkzaam als jurist bij de provincie Groningen en als projectmanager en consultant. Zette zich zowel in voor goed openbaar vervoer als voor goede weg- en waterverbindingen ten behoeve van het Nederlandse bedrijfsleven. Behandelde namens haar fractie nieuwe wetgeving over woningcorporaties.

VVD
in de periode 2010-2017: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Bregtje Grietje (Betty)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Surhuisterveen (gem. Achtkarspelen, Frl.), 2 september 1971

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2000

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • directeur ad interim Regio Groningen-Assen, vanaf 1 september 2018
  • relatiemanager Stichting Maggie's Center Nederland, vanaf 1 september 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 23 maart 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • voorzitter Raad van Toezicht kennis- en innovatiecentrum BuildinG in Groningen, vanaf 2017
  • voorzitter Raad van Toezicht Oog Radio en Televisie in Groningen, vanaf 1 oktober 2016

vorige (2/3)
  • lid Raad van Advies GOA Infra Groep te Groningen, van 1 november 2011 tot oktober 2015 (initiatieven die zich bezighouden met loopbaanbeleid in de infra-branche in Noord-Nederland)
  • lid algemeen bestuur, gemeenschappelijke regeling "Meerstad", van mei 2009 tot mei 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
lid tijdelijke commissie Huizenprijzen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 2 oktober 2012 tot 2 april 2014

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in 2005 actief bij de Stichting Diversiteit en Arbeid ter bevordering van de integratie van allochtonen
  • Was in 2005 betrokken bij de oprichting van de Stichting Leergeld in Groningen

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.