Drs. A. (André) Postema

foto Drs. A. (André) Postema
© Hans Kouwenhoven

André Postema (1969) is sinds 7 juni 2011 Eerste Kamerlid voor de PvdA en was van 13 februari tot 10 juli 2018 fractievoorzitter. De heer Postema was vicevoorzitter van het College van Bestuur van Universiteit Maastricht (2005-2014) en voorzitter van het College van Bestuur van het Limburgs voortgezet onderwijs. Eerder was hij onder meer vicepresident van Ernst & Young/Capgemini. Voorts was hij fractievoorzitter van de PvdA in de gemeenteraad van Maastricht. De heer Postema houdt zich in de Eerste Kamer onder meer bezig met buitenlandse zaken, financiën en pensioenen.

PvdA
in de periode 2011-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(André)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 2 november 1969

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1987

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 7 juni 2011
  • waarnemend fractievoorzitter PvdA Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 februari 2018 tot 13 februari 2018
  • fractievoorzitter PvdA Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 februari 2018 tot 10 juli 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • voorzitter Nederlandse delegatie in het Beneluxparlement, vanaf januari 2017
  • lid adviescommissie Cultuurwetenschappen Open Universiteit, vanaf 1 juni 2017

vorige (2/23)
  • lid Raad van Commissarissen Chemelot Campus B.V., van 2012 tot 1 augustus 2014
  • voorzitter Raad van Commissarissen Chemelot Ventures B.V., van 1 augustus 2014 tot 1 maart 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • lid tijdelijke commissie werkwijze (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 27 september 2016 tot 11 juli 2017
  • voorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken, Defensie en Ontwikkelingssamenwerking (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 12 september 2017 tot 20 februari 2018

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Komt uit een 'rood nest'

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.