J.M. (Koos) Schouwenaar

foto J.M. (Koos) Schouwenaar
© Hans Kouwenhoven

Koos Schouwenaar (1947) is sinds 7 juni 2011 Eerste Kamerlid voor de VVD. Hij was in 2002-2012 burgemeester van Middelburg. Eerder vervulde hij die functie in respectievelijk Venhuizen, Castricum en Maarssen. Voordien was hij marineofficier en gemeenteambtenaar. Als Eerste Kamerlid houdt hij zich vooral bezig met volkshuisvesting en justitie en veiligheid.

VVD
in de periode 2011-heden: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jacobus Marinus (Koos)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 13 mei 1947

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1975

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • burgemeester van Maarssen, van 8 april 1998 tot 16 januari 2002
  • burgemeester van Middelburg, van 16 januari 2002 tot 1 mei 2012
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 7 juni 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/9)
  • voorzitter Veiligheidsregio Zeeland, van 1 oktober 2010 tot mei 2012
  • voorzitter Stichting Struikelstenen Zeeland, van 2015 tot 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.