Drs. M. (Manja) Smits

foto Drs. M. (Manja) Smits

Vertegenwoordigster van de SP-jongeren, die in 2008 op haar tweeëntwintigste Tweede Kamerlid werd en zich daar spoedig ontpopte als een geducht woordvoerster onderwijs, met name voor primair en secundair onderwijs. Was in Groningen, waar zij geschiedenis studeeerde, voorzitter van ROOD, de jongerenorganisatie van de SP, en later voorzitter van de plaatselijke SP-afdeling. Moest zich vanwege ziekte vanaf mei 2013 laten vervangen en nam een jaar later 'met pijn in het hart' ontslag.

SP
in de periode 2008-2014: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Manja (Manja)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
De Bilt, 27 mei 1985

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), vanaf 2002

4.

Hoofdfuncties/beroepen

lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 22 april 2008 tot 14 mei 2013

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet van 14 mei 2013 tot 15 april 2014 als Tweede Kamerlid vervangen door Eric Smaling

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Bezocht in 2005 met een delegatie van de SP-jongerenorganisatie "ROOD" vier weken de Palestijnse Gebieden
  • Werd vanwege gezondheidsredenen vanaf 14 mei 2013 vervangen door Eric Smaling en nam per 15 april 2014 ontslag

uit de privésfeer
Verbleef na haar eindexamen v.w.o. een half jaar in Bolivia en werkte daar in een weeshuis

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.