Drs. M.A.J. (Menno) Knip

foto Drs. M.A.J. (Menno) Knip
© Hans Kouwenhoven

Menno Knip (1947) is sinds 26 oktober 2010 Eerste Kamerlid voor de VVD. Hij was onder meer burgemeester van Hasselt, Noordoostpolder en Almelo. In die laatste gemeente nam hij 1 september 2009 afscheid. In de Eerste Kamer houdt de heer Knip zich onder meer bezig met veiligheid en politie, mediabeleid en financiën. Hij is voorzitter van de vaste commissie voor Financiën.

VVD
in de periode 2010-heden: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Menno Arie Jan (Menno)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leeuwarden, 14 april 1947

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1973

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • burgemeester van Noordoostpolder, van 1 februari 1989 tot 1 maart 1998
  • burgemeester van Almelo, van 1 maart 1998 tot 1 september 2009
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 26 oktober 2010

officiersrangen
ritmeester der cavalerie

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Raad van Advies BRBS (branchevereniging recyclingbedrijven), vanaf 2011

vorige (2/29)
  • voorzitter Sportvisserij Nederland, van juni 2011 tot 10 juni 2017
  • voorzitter Adviesraad "De Vries Juristen", Woerden

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 25 september 2018

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
  • lid Board of Ambassadors "Orkest van het Oosten"
  • lid Comité van Aanbeveling Landelijke StichtingTegenZinloosGeweld LSTZG

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.