Prof.Dr. K.M.L. (Karel) Leunissen

foto Prof.Dr. K.M.L. (Karel) Leunissen
bron: Hans Kouwenhoven

Politiek geëngageerde wetenschapper, die lid van de gemeenteraad van Eijsden en van het partijbestuur in Limburg was alvorens vier jaar Eerste Kamerlid voor het CDA te worden. Internist en hoogleraar interne geneeskunde in Maastricht. Verkreeg internationale faam als specialist op het gebied van nierziekten. Hield zich in de Senaat vooral bezig met volksgezondheid, inburgering, hoger onderwijs en wetenschapsbeleid, maar trad meer op in commissies dan in de plenaire zaal.

CDA
in de periode 2007-2011: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Karel Maria Lucas (Karel)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Heerlen, 9 februari 1954

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf maart 2002

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid gemeenteraad van Eijsden, van april 2002 tot juni 2007
  • stafdirecteur Zorginnovatie, Opleidingen, Kwaliteit en Veiligheid, Academisch Ziekenhuis Maastricht, vanaf oktober 2006
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 juni 2007 tot 7 juni 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/7)
  • voorzitter Beheerraad Vlaanderen/Nederland, Internationaal Katholiek Tijdschrift, vanaf oktober 2015
  • voorzitter Nederlandse Diabetes Federatie, vanaf juni 2017

vorige (2/42)
  • auditor NIAZ (Nederlands Instituut voor Accreditatie van Ziekenhuizen), vanaf januari 1999
  • voorzitter redactieraad "International Journal of Blood Purificiation), vanaf 2000

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Stond in 2011 bij de Eerste Kamerverkiezingen op de 20e (onverkiesbare) plaats op de CDA-kandidatenlijst

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.