Prof.Dr.ing. S. (Sybe) Schaap

foto Prof.Dr.ing. S. (Sybe) Schaap
© Hans Kouwenhoven

Landbouwer, waterstaatsbestuurder en filosoof in de VVD-Eerste Kamerfractie, waarvan hij twaalf jaar deel uitmaakte. Werd in 1986 dijkgraaf van het waterschap Noordoostpolder en was later voorzitter van een zuiveringsschap en twaalf jaar dijkgraaf van het waterschap Groot-Salland. Doceerde filosofie en was zes jaar voorzitter van de Unie van Waterschappen. Als Kamerlid hield hij zich onder meer bezig met landbouw, natuur, Europese Zaken en ontwikkelingssamenwerking. Schreef kritisch over populisme en kwam op tegen ondermijning van de rechtsstaat. Is hoogleraar in Wageningen en was dat in Delft.

VVD
in de periode 2007-2019: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Sybe (Sybe)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Lemmer (gem. Lemsterland), 20 mei 1946

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • D66 (Democraten 1966), tot 1985
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1988

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 juni 2007 tot 11 juni 2019
  • buitengewoon hoogleraar water policy & governance, Technische Universiteit Delft, van 1 januari 2010 tot 2013
  • buitengewoon hoogleraar water policy & governance, Wageningen University, vanaf 1 januari 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • voorzitter COGEM (Commissie Genetische Modificatie), vanaf 1 november 2013
  • voorzitter Raad van Toezicht Stichting Aqua for All, vanaf 2016

vorige (2/23)
  • lid Adviescommissie Water, ministerie van Infrastructuur en Milieu, vanaf 1 januari 2014
  • directeur-eigenaar Bohemia Community Development A.S. Tsjechië, vanaf 1 januari 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
vicevoorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken, Defensie en Ontwikkelingssamenwerking (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 16 juni 2015 tot 11 juni 2019

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader verongelukte in 1961
  • Was betrokken bij verschillende internationale waterprojecten in Indonesië, Tsjechië, Roemenië en Oekraïne

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.