F.E. (Frank) van Kappen

foto F.E. (Frank) van Kappen
bron: © Hans Kouwenhoven

Frank van Kappen (1941) is sinds 12 juni 2007 lid van de VVD-fractie in de Eerste Kamer. Hij is generaal-majoor b.d. der Mariniers en was onder meer adviseur van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties op het gebied van vredesoperaties. De heer Van Kappen is momenteel verbonden aan het Haagse Centrum voor Strategische Studies. Generaal-majoor Van Kappen was in 2011-2015 voorzitter van de vaste commissie voor buitenlandse zaken, defensie en ontwikkelingssamenwerking.

VVD
in de periode 2007-heden: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Franklin Ernest (Frank)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Semarang (Ned.-Indië), 4 augustus 1941

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1999

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • senior concept developers (SCD), Allied Command Transformations (NAVO), van 2007 tot 2010
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 12 juni 2007
  • adviseur HCCS (The Hague Centre for Strategic Studies), vanaf 2004

officiersrangen
  • generaal-majoor, Korps Mariniers, van 1995 tot december 1998
  • generaal-majoor b.d., Korps Mariniers

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • senior beleidsadviseur TNO te 's-Gravenhage, vanaf 1999
  • gastdocent Nederlands Genootschap voor Internationale Betrekkingen "Clingendael", vanaf 2000

vorige (2/3)
  • lid Adviesraad "military talent for business solutions", van 2012 tot 2016
  • voorzitter Raad van Toezicht "International Security Experimentation & Transformation Institute", van 2007 tot 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Nederlands-Antilliaanse en Arubaanse Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van juni 2007 tot 21 juni 2011
  • voorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken, Defensie en Ontwikkelingssamenwerking (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 5 juli 2011 tot 9 juni 2015

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.