Mr. C.Th.E.M. (Cathrijn) Haubrich-Gooskens

foto Mr. C.Th.E.M. (Cathrijn) Haubrich-Gooskens
bron: Hans Kouwenhoven

Voormalige waterstaatsbestuurder, wethouder in Geldermalsen en advocaat, die zich als PvdA-Eerste Kamerlid onder meer bezighield met huwelijk- en familierecht, bestraffing van verkeersdelicten, de rechterlijke organisatie en het verdrag tegen clustermunitie. Was daarnaast specialiste op het gebied van burgerlijk recht en als zodanig betrokken bij Europese regelgeving over erfrecht. Was voorts enkele malen verkiezingswaarnemer.

PvdA
in de periode 2007-2011: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Catharina Theodora Elisabeth Maria (Cathrijn)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Eindhoven, 25 januari 1946

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van 13 april 1999 tot 15 maart 2007
  • advocaat en procureur, advocatenkantoor "Voets & Van der Plas" te Druten, van november 1999 tot mei 2003
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 juni 2007 tot 7 juni 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • Lid Raad van Toezicht Geldersch Landschap & Kasteelen
  • Programmacommissaris Rotary Geldermalsen - Waalkant

vorige (2/21)
  • lid regioberaad Kamer van Koophandel Rivierenland, mei 2008
  • buitenlands waarnemer verkiezingen Sudan, april 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar echtgenoot was werkzaam bij de Nederlandse Spoorwegen

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.