Dr. A.W. (Anne-Wil) Duthler

foto Dr. A.W. (Anne-Wil) Duthler
© Hans Kouwenhoven

Anne-Wil Duthler (1967) is sinds 12 juni 2007 Eerste Kamerlid. Tot 26 april 2019 was zij dat voor de VVD. Zij was directeur/eigenaar van een adviesbureau op het gebied van onder meer informatiebeveiliging en telecommunicatierecht en is nu advocaat en partner bij een Haags advocatenbureau. Mevrouw Duthler was in 2007-2015 secretaris van de VVD-fractie in de Eerste Kamer en is voorzitter van de vaste commissie Justitie en Veiligheid. Zij houdt zich met name bezig met justitie en binnenlandse zaken.

VVD, Duthler
in de periode 2007-heden: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Anne-Wil (Anne-Wil)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Doetinchem, 30 april 1967

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), van 1998 tot 29 april 2019 (werd 26 april 2019 uit de VVD-fractie gezet)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • partner/eigenaar adviesbureau "Duthler Associates" te 's-Gravenhage, van 1 december 1998 tot 1 februari 2014 (adviseurs voor bestuur, recht en ICT)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 12 juni 2007
  • advocaat en partner "First Lawyers" te 's-Gravenhage, vanaf 1 februari 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/7)
  • voorzitter Stichting Haags Matrozenkoor,, vanaf 2017
  • voorzitter Hans Nord Stichting, vanaf 2017

vorige (2/6)
  • lid Raad van Toezicht COA (Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers), van 1 juli 2006 tot 18 april 2012 (legde in oktober 2011 haar functie tijdelijk neer in afwachting van een extern onderzoek naar misstanden bij het COA)
  • lid Raad van Commissarissen "de Facultatieve Groep", 15-06-2010/01-01-2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor Justitie en Veiligheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 9 juli 2013 tot 12 mei 2019 (tot 7 november 2017: Veiligheid en Justitie)
  • lid parlementaire begeleidingscommissie Staatscommissie parlementair stelsel (Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 7 november 2017

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd op 26 april 2019 door de partijleiding uit de VVD-Eerste Kamerfractie gezet. Dit gebeurde na een rechtelijke uitspraak in een kort geding dat zij had aangespannen tegen het blad Quote. Het blad beschuldigde haar van belangenverstrengeling. Zo zou zij als woordvoerster justitie door voor betere databeveiliging te pleiten haar eigen bedrijf hebben begunstigd. De rechter oordeelde dat het blad voldoende onderbouwde redenen had voor de publicatie. Een eerder door de VVD gestart intern onderzoek werd stopgezet. Vanwege de beslissing van haar partij gaf ze haar partijlidmaatschap op.

uit de privésfeer
  • Promoveerde bij prof. H. Franken
  • Haar ouders waren ondernemer

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.