Ir. R. (Rein) Willems

foto Ir. R. (Rein) Willems
bron: Hans Kouwenhoven

Maatschappelijk geëngageerde topman uit het bedrijfsleven die vier jaar CDA-Eerste Kamerlid was. Doorliep een loopbaan bij Shell: van fabrieksingenieur tot president-directeur. Was in de jaren tachtig al actief als raadslid in Ottoland. Verder was hij onder meer bestuurder van VNO-NCW. In de Eerste Kamer voerde hij enkele keren het woord over duurzaamheid, biotechnologie in de landbouw en ontwikkelingssamenwerking.

CDA
in de periode 2007-2011: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Reinier (Rein)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Geleen, 26 augustus 1945

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), van 1965 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • executive vicepresident "Shell Chemicals" te Londen en Singapore, van 1997 tot oktober 2003 (verantwoordelijk voor base chemicals business units and producement)
  • voorziter Raad van Bestuur "Shell Nederland" B.V., van oktober 2003 tot 1 september 2007
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 juni 2007 tot 7 juni 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • lid bestuur stichting Administratiekantoor "Fugro"
  • voorzitter bestuur Stad en Kerk (STEK) Den Haag

vorige (2/19)
  • lid Commissie publiek aandeelhouderschap energiebedrijven, van januari 2008 tot juli 2008
  • lid Nationaal Comité 200 jaar Koninkrijk der Nederlanden, van 5 juli 2011 tot 19 januari 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
vicevoorzitter vaste commissie voor Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van juni 2007 tot 7 juni 2011

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.