Prof.Dr. P.L. (Pauline) Meurs

foto Prof.Dr. P.L. (Pauline) Meursvergrootglas

Pauline Meurs (1953) was van 12 juni 2007 tot 15 januari 2013 Eerste Kamerlid voor de PvdA. Zij is hoogleraar bestuur in de gezondheidszorg aan de Erasmus Universiteit. Vanaf 1 februari 2013 is zij lid van de Onderzoeksraad voor Veiligheid en sinds 1 september 2014 voorzitter van de Raad voor de Volksgezondheid en Zorg (Raad voor Volksgezondheid en Samenleving). Eerder was zij lid van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid en bestuurder van het academisch ziekenhuis in Rotterdam. In de Eerste Kamer hield zich onder meer bezig met volksgezondheid en het asiel en migratiebeleid.

PvdA
in de periode 2007-2013: lid Eerste Kamer

voornamen (roepnaam)

Pauline Louise (Pauline)

personalia

geboorteplaats en -datum
Le Vésinet (Frankrijk), 29 april 1953

partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

hoofdfuncties en beroepen

  • wetenschappelijk medewerker sociale wetenschappen, Rijksuniversiteit Leiden, van 1976 tot 1982
  • onderzoeker en adviseur, N.V. Nederlandse Spoorwegen, van 1982 tot 1984
  • onderzoeker en afdelingshoofd, Nederlands Centrum Geestelijke Volksgezondheid (thans Trimbos Instituut), van 1984 tot 1988
  • organisatieadviseur en partner bij AO (Adviseurs voor Organisatiewerk B.V.), van 1988 tot 1998
  • bijzonder hoogleraar management en organisatie in de gezondheidszorg, Erasmus Universiteit Rotterdam, van januari 1996 tot 1 januari 2007 (vanwege de Nederlandse Vereniging van Bestuurders in de Zorg)
  • universitair hoofddocent, Instituut Beleid en Management Gezondheidszorg, Erasmus Universiteit, van 1996 tot 1 januari 2007
  • lid WRR (Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid), van 1998 tot 1 januari 2008 (3 dagen per week)
  • parttime stafdirecteur Strategie en Innovatie, Academisch Ziekenhuis Rotterdam, van 2000 tot 2001
  • directeur Erasmus Centrum voor Management Development in de zorg, vanaf 2003
  • hoogleraar bestuur in de gezondheidszorg, Erasmus Universiteit Rotterdam, vanaf 1 januari 2007
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 juni 2007 tot 15 januari 2013
  • voorzitter RVZ (Raad voor de Volksgezondheid en Zorg), vanaf 1 september 2014 (per 1 januari 2015 samen met RVZ opgegaan in Raad voor Volksgezondheid en Samenleving)

activiteiten

opvallend stemgedrag
  • In 2010 stemden zij en mevrouw Tan als enigen van hun fractie tegen het wetsvoorstel Verwijsindex risicojongeren
  • Stemde in 2011 als enige van haar fractie tegen een wijziging van het BW inzake aanpassing van regels over bestuur en toezicht in naamloze en besloten vennootschappen

wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar vader was ambassadeur; haar moeder was verpleegkundige

woonplaats
Bilthoven

publicaties/bronnen

publicaties
  • "Zeggenschap in het ziekenhuis: een onderzoek naar zeggenschapsverhoudingen in kleine en middelgrote algemene ziekenhuizen in Nederland" (dissertatie, 1982)
  • "Nobele Wilden" (oratie, 1997)
  • "Governance in de gezondheidszorg. Handboek Structuur en financiering in de zorg" (2001)
  • diverse (wetenschappelijke) artikelen, onder meer in ZM Magazine, Tijdschrift voor Bestuurskunde en Migrantenstudies
  • verantwoordelijk voor diverse WRR-rapporten, onder meer over migratie, biotchnologie en 'waarden en normen'

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.