P.P.E. (Paul) Lempens

foto P.P.E. (Paul) Lempens

SP'er uit Limburg die zich als Tweede Kamerlid vier jaar vooral bezighield met de problematiek van re-integratie en de socialewerkvoorziening. Was ook enige tijd ondervoorzitter van de vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Voor hij Kamerlid werd onder meer scholingswerker van zijn partij en raadslid in Weert. In 2010-2013 was hij opnieuw lid van de gemeenteraad. Hij is nu vakbondsbestuurder (ABVA/KABO).

SP
in de periode 2006-2010: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Paul Petrus Elisabeth (Paul)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Weert, 10 februari 1974

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), vanaf februari 1995

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 17 juni 2010
  • belast met opzetten introductiecursus (nieuwe) raadsleden, Raadsgriffie gemeente Deurne, van november 2012 tot 1 mei 2013
  • lid bestuur Sociale Werkvoorziening, AVBA/KABO/FNV, vanaf 1 mei 2013

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 2 juli 2009 tot 17 juni 2010

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 2010 met voorkeurstemmen gekozen tot gemeenteraadslid

uit de privésfeer
Woonde een jaar op de Filippijnen

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.