D.J.G. (Dion) Graus

foto D.J.G. (Dion) Grausvergrootglas

Dion Graus (1967) is sinds 30 november 2006 lid van de Tweede Kamerfractie van de PVV . Hij was presentator van een dierenprogramma op de commerciële zender TV Limburg. De heer Graus woont in Heerlen. Hij houdt zich in de Tweede Kamer vooral bezig met midden- en kleinbedrijf, landbouw, mainports, banken en financieel toezicht. De heer Graus was lid van de parlementaire onderzoeks- en enquêtecommissie kredietcrisis.

PVV
in de periode 2006-heden: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Dion Jean Gilbert (Dion)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Heerlen, 19 maart 1967

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

Hoofdfuncties/beroepen

  • verkoop-, marketing- en PR-functies in de automobielbranche, van 1991 tot 1996
  • dierenartsbezoeker (vertegenwoordiger) bij geneesmiddelenbedrijf "AST Farma" te Oudewater, van 1997 tot april 1999
  • verkoopmanager director "Anisane", leverancier van geneesmiddelen voor gezelschapsdieren te Raamsdonksveer, van 1 juli 1999 tot 1 juni 2002
  • manager "Nutraceuticals Chassot/ Vétoquinol", Franse producent van diergeneesmiddelen, van 1 juni 2002 tot 4 juni 2003
  • presentator en producent bij TV Limburg (commerciële regionale zender), van 2003 tot augustus 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 30 november 2006

Activiteiten

als parlementariër
  • Interpelleerde op 20 november 2008 minister Van der Hoeven over de stijging van de energienota (31.783 )
  • Op zijn verzoek werden (dertigleden)debatten gehouden over onder meer de walvissenjacht, de ontpoldering in Zeeuwsch-Vlaanderen en effecten in de grensstreek van accijnsverhogingen
  • Had een belangrijk aandeel in de komst in 2010 van aparte dierenpolitie
  • Maakt zich met name sterk voor het bestrijden van dierenmishandeling en voor dierenwelzijn. Bij de ruim zestig door hem als eerste ondertekenaar aangenomen moties waren er over strengere bestraffing van stroperij en van illegaal gebruik van gewasbeschermingsmiddelen, over controles bij dierproeven en over het tegengaan van handel in ivoor.

Wetenswaardigheden

woonplaats
Heerlen

e-mailadres
d.graus@tweedekamer.nl

Publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
  • Joep Dohmen, "Portret van de nummer 6 van de Partij voor de Vrijheid. Nooit veroordeeld", NRC Handelsblad, Zaterdag Bijvoegsel, 9 december 2006
  • Joep Dohmen, "Elf velletjes over het leven van Dion Graus. PVV-partijleider Geert Wilders tevreden met eigen onderzoek van in opspraak geraakt Kamerlid", NRC Handelsblad, 1 februari 2007

Uitgebreide versie

uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.