M.L. (Mathieu) Heemelaar

foto M.L. (Mathieu) Heemelaar

Mathieu Heemelaar (1955) verving van 3 maart tot 17 juni 2009 Naïma Azough als Tweede Kamerlid voor GroenLinks. In het dagelijks leven is Heemelaar docent aan de Haagse Hogeschool. Hij was actief als secretaris van de Landelijke Werkgroep Politiek van het COC en als deelgemeenteraadslid in Amsterdam-Westerpark. In de Kamer hield hij zich bezig met justitie, politie, asielbeleid en homo-aangelegenheden.

GroenLinks
in de periode 2009: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Mathieu Leon (Mathieu)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Eindhoven, 21 mei 1955

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid raad deelgemeente Amsterdam-Westerpark, van maart 2002 tot 1 mei 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 maart 2009 tot 17 juni 2009
  • ombudsman personeel, Haagse Hogeschool, vanaf september 2013

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 3 maart tot 17 juni 2009 Naïma Azough als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/3)
  • voorzitter Hogeschoolraad, Haagse Hogeschool, van september 2003 tot december 2012
  • secretaris LWP (Landelijke Werkgroep Politiek), COC Nederland, vanaf september 2006

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Liet in september 2008 Isabelle Diks voorgaan bij de vervanging van buitenland-woordvoerder Mariko Peters, vanwege de kennis van Diks op het terrein van het buitenlands beleid
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.