L.I. (Isabelle) Diks

foto L.I. (Isabelle) Diks
bron: Tweede Kamer

Isabelle Diks (1965) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van GroenLinks. Eerder, in 2008, verving zij enkele weken Mariko Peters als Kamerlid. Mevrouw Diks was kledingontwerpster en ondernemer en vanaf december 2008 tot maart 2017 wethouder van Leeuwarden. Daarvoor was zij raadslid in Apeldoorn en Statenlid in Gelderland. Als Tweede Kamerlid houdt zij zich bezig met buitenlandse handel, ontwikkelingssamenwerking en defensie. Mevrouw Diks is voorzitter van de vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat.

GroenLinks
in de periode 2008-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Lilian Isabella (Isabelle)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Heerlen, 25 juli 1965

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 september 2008 tot 21 december 2008
  • wethouder (van cultuur, milieu, energie en water, woon- en leefomgeving, wonen, vastgoed en grondzaken) van Leeuwarden, van 15 december 2008 tot 12 april 2017
  • lid gemeenteraad van Leeuwarden, van 11 maart 2010 tot 28 april 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 3 september tot 21 december 2008 Mariko Peters als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • lid Raad van Toezicht Stichting Erkende Streekproducten, vanaf 1 juli 2016
  • voorzitter van het bestuur van de VvE Kornalijnhorst te Den Haag, vanaf 18 april 2018

vorige (2/18)
  • lid Wenjen Oerlis Fryslân, tot 1 mei 2017
  • lid Raad van Toezicht Stichting Erkende Streekproducten, tot 1 mei 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid Commissie van Onderzoek (Provinciale Staten van Gelderland), vanaf 2003
  • voorzitter vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 22 november 2017

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
  • ambassadeur duurzame huizenroute, vanaf 1 juni 2015
  • ambassadeur Operatie Steenbreek, vanaf 1 januari 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer bezig met buitenlandse zaken, Europese zaken en defensie
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.