H. (Hans) van Leeuwen

foto H. (Hans) van Leeuwen

Beeldend kunstenaar die vier jaar voor de SP in de Tweede Kamer zat. Was behalve als kunstenaar werkzaam op het partijbureau van de SP en daarnaast raadslid in Leidschendam-Voorburg. Voerde in de Kamer met name het woord over het cultuurbeleid. Als woordvoerder ruimtelijke ordening maakte hij zich sterk voor bestrijding van grondspeculatie en voor maatregelen tegen verrommeling van de openbare ruimte.

SP
in de periode 2006-2010: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Hans (Hans)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 19 juni 1952

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • medewerker voor afdelingsondersteuning en scholing, Landelijk partijbureau SP, vanaf 2000
  • lid gemeenteraad van Leidschendam-Voorburg, van januari 2002 tot 30 november 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 17 juni 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/3)
  • lid Commissie van Advies inzake beeldende kunst, gemeente Lisse, vanaf 1 februari 2008
  • lid bestuur Stichting "Samen Sterk voor Roemenië"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.