N. (Nathalie) de Rooij

foto N. (Nathalie) de Rooij

SP-Kamerlid uit Tilburg, dat voor zij in de Tweede Kamer kwam, werkte als verpleegster, fabrieksarbeider en lerares in het vmbo. Was voorzitter van de SP-afdeling Tilburg en lid van het partijbestuur. In de Kamer woordvoerster beroepsonderwijs (vmbo en mbo) en ondervoorzitter van de onderzoekscommissie onderwijsvernieuwingen. Nam in januari 2009 tamelijk onverwacht afscheid vanwege 'persoonlijke redenen' en vermeldt haar Kamerlidmaatschap niet in haar c.v.

SP
in de periode 2006-2009: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Nathalie (Nathalie)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Tilburg, 2 april 1973

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), vanaf 2003

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 1 januari 2009
  • assistent en invaldocent Yoga-lessen te Tilburg, vanaf mei 2013
  • eigenaar en docent Yoga-school, "Studio Element" te Tilburg, vanaf september 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter Tijdelijke Commissie Parlementair Onderzoek Onderwijsvernieuwingen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van april 2007 tot 22 december 2008

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Werkte in 2014 en 2015 als vrijwilliger op een school in Burkina Fasso

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.