Mr. M.L. (Marianne) Thieme

foto Mr. M.L. (Marianne) Thieme
bron: Tweede Kamer

Marianne Thieme (1972) is sinds 30 november 2006 fractievoorzitter van de Partij voor de Dieren in de Tweede Kamer. Vanaf 11 oktober 2018 wordt zij vanwege ziekte zestien weken vervangen door Christine Teunissen. Bij de verkiezingen van 2006, 2010, 2012 en 2017 was zij lijsttrekker. Mevrouw Thieme werkte onder meer bij de Stichting Bont voor Dieren en de Stichting Wakker Dier.

PvdD
in de periode 2006-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, politiek leider

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Marianne Louise (Marianne)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ede, 6 maart 1972

3.

Partij/stroming

partij(en)
Partij voor de Dieren, vanaf 28 oktober 2002

4.

Hoofdfuncties/beroepen (6/7)

  • beleidsmedewerker Stichting "Bont voor Dieren", van 1 januari 2001 tot 1 juli 2004
  • directeur Stichting "Wakker Dier", van 1 juli 2004 tot 1 november 2006
  • fractievoorzitter Partij voor de Dieren, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 november 2006 tot 24 januari 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 24 januari 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 mei 2012 tot 11 oktober 2018 (tijdelijk vervangen door Christine Teunissen)
  • fractievoorzitter Partij voor de Dieren, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 mei 2012 tot 11 oktober 2018

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 24 januari en 15 mei 2012 als Tweede Kamerlid tijdelijk vervangen door Anja Hazekamp
  • Wordt op grond van artikel X10 van de Kieswet vanaf 11 oktober 2018 als Tweede Kamerlid tijdelijk vervangen door Christine Teunissen

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • lid bestuur Stichting Faunabescherming, van 1 januari 2004 tot 2008
  • lid Raad van Toezicht omroepvereniging "LLink", van 1 augustus 2004 tot 1 februari 2006

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter parlementaire delegatie naar de VN-Milieutop in Parijs, december 2015

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/8)
  • Bracht in 2013 een initiatiefnota uit over sluiting van de jacht (33.827)
  • Diende in 2018 een (tweede)een initiatiefwetsvoorstel in over een verplichte bedwelming voorafgaand aan de slacht (34.908)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/4)
  • Richtte in november 2003 de omroepvereniging Nutopia, omroep voor dieren, natuur en milieu op. In maart 2004 fuseerde de omroep met De Nieuwe Omroep tot LLink
  • Maakte in 2008 de documentaire "Meat the Truth"
  • Lanceerde de website www.dierenpolitiek.nl waarin diervriendelijk stemgedrag van partijen in kaart wordt gebracht

uit de privésfeer (3/4)
  • vegetariër (sinds haar drieëntwintigste)
  • Sinds 2015 veganist
  • Werd door Natuurmonumenten uitgeroepen tot Groenste Politicus van 2015

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.