Dr. P. (Paul) Ulenbelt

foto Dr. P. (Paul) Ulenbelt

In Twente geboren SP-Tweede Kamerlid, dat zich onder meer sterk maakte voor betere arbeidsomstandigheden in de transportsector. Was eerder bestuurder van de Industriebond FNV en directeur van een Bureau Beroepsziekten. Als woordvoerder sociale zaken voerde hij verder geregeld het woord over pensioenen, inkomen en werkgelegenheid en kwam hij op voor de belangen van zzp'ers. Sprak als Kamerlid in ronde bewoordingen en hield op laagdrempelige wijze contact met zijn achterban en met maatschappelijke organisaties.

SP
in de periode 2006-2017: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Paul (Paul)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Haaksbergen, 1 april 1952

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CPN (Communistische Partij Nederland), van 1973 tot 1990
  • SP (Socialistische Partij), vanaf 2000

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • directeur Bureau Beroepsziekten, van 1999 tot 2004
  • medewerker sociale zaken SP-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 2004 tot 30 november 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 23 maart 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

vorige
  • voorzitter woonvereniging "Ma Retraite" te Leiden
  • voorzitter Groninger Studentenbond, vanaf 1972

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid tijdelijke commissie 'Lessen uit recente arbeidsmigratie' (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 15 maart 2011 tot 18 april 2012
  • lid tijdelijke commissie onderzoek ICT-projecten bij de overheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 5 juli 2012 tot 15 april 2015

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Diende in 2012 een initiatiefwetsvoorstel in over aanpassing van de Wet Flexibiliteit en Zekerheid om daarmee 13 knelpunten in die wet op te lossen (33.499)
  • Op zijn voorstel werden (dertigleden)debatten gehouden over onder meer de openbaarmaking van stukken rond de brand in het Catshuis, over sluiting van bedrijven en over de groeiende jeugdwerkloosheid

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was notarisklerk; zijn moeder was apothekersassistent

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.