S. (Samira) Bouchibti

foto S. (Samira) Bouchibti

Haarlemse van Marokkaanse afkomst in de PvdA-Tweede Kamerfractie (2006-2010), die als programmamaakster, presentratice en discussieleidster (met als achternaam Abbos) enige bekendheid verwierf. Als Kamerlid dat zich onder meer bezighield met het jeugdzorgbeleid, beleid inzake kindermishandeling, jeugdgezondheidszorg, flitsscheidingen en opvoedingsondersteuning timmerde ze veel minder aan de weg. Is sinds 2012 lid van de VVD.

PvdA
in de periode 2006-2010: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Samira (Samira)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Fez (Marokko), 25 oktober 1970

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid), tot maart 2011
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf juli 2012

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 17 juni 2010
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 5 april 2017 tot 29 maart 2018
  • adviseur diversiteit & inclusie "Wesselo & Partners", vanaf juni 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • dagvoorzitter en keynote spreker via Speakers Academy
  • projectleider mentorproject " CTER NHSV" (organisatie in contra-terrorisme), vanaf mei 2021

vorige (2/15)
  • lid visitatiecommissie emancipatie, gemeente 's-Gravenhage, vanaf maart 2015
  • voorzitter stichting Sinterklaas introcht Amsterdam, van december 2018 tot februari 2020

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/6)
  • ambassadeur 'Mama Cash'
  • ambassadeur 'Nederland heeft een slinger nodig'

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met dossiers op het gebied van IVRK, jeugdrecht, justitiële inrichtingen, gesloten jeugdzorg, kindermishandeling, huiselijk geweld, pleegzorg, jeugdgezondheidszorg, familierecht, prostitutie, homo- en emancipatiebeleid.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was betrokken bij "Koerswijziging.nl" en bij het Joods-Marokkaans Netwerk Amsterdam.

uit de privésfeer
  • Groeide op in Haarlem. Woont vanaf haar tweede in Nederland.
  • Woonde een jaar in Zuid-Afrika

verkiezingen
  • Stelde zich bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2010 niet op kandidaat

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.