L.Th. (Lea) Bouwmeester

foto L.Th. (Lea) Bouwmeester

Uit Flevoland afkomstig PvdA-politica, die tijdens haar ruim tienjarige Kamerlidmaatschap over uiteenlopende zaken op het gebied van de zorg sprak. Dat betrof zowel het zorgstelsel en de financiering daarvan, als toezicht en kwaliteit en de geestelijke gezondheidszorg. Zette zich in voor het terugdringen van (overmatig) alcoholgebruik door jongeren. Haar lidmaatschap werd twee keer onderbroken vanwege bevalling en zwangerschap. Voor zij Kamerlid werd, was zij sociaal raadsvrouw in Amsterdam en Amersfoort en lid van de gemeenteraad in Almere. Werd na haar Kamerlidmaatschap directeur van de Nederlandse Diabetes Federatie.

PvdA
in de periode 2006-2017: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Lea Theodora (Lea)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hoogeveen, 3 oktober 1979

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1998

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/8)

  • medewerker sociaal beheer, woningcorporatie te Amsterdam, van april 2006 tot 30 november 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 14 mei 2013
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 september 2013 tot 1 maart 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 2016 tot 23 maart 2017
  • directeur NDF (Nederlandse Diabetes Federatie), van 1 juli 2017 tot 1 oktober 2018

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 14 mei en 3 september 2013 tijdelijk als Tweede Kamerlid vervangen door Roelof van Laar
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 1 maart en 10 juni 2016 tijdelijk als Tweede Kamerlid vervangen door Harm Brouwer

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Theatergroep "PlayBack"
  • voorzitter Nederlands Congres Volksgezondheid, vanaf mei 2017

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/5)
  • Bracht in 2015 samen met Astrid Oosenbrug een iniatiefnota uit over lobbyen ('Lobby in daglicht: luisteren en laten zien') (34.376)
  • Diende in 2016 samen met Renske Leijten (SP) en Hanke Bruins Slot (CDA) een initiatiefwetsvoorstel in over een verbod op winstuitkering door zorgverzekeraars (34.522)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Werd op haar 17e lid van de Jonge Socialisten. Richtte met anderen de JS Flevoland op.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.