Drs. R.A. (Roos) Vermeij

foto Drs. R.A. (Roos) Vermeij

Veelzijdig Tweede Kamerlid van de PvdA, dat zich gedurende ruim tien jaar bezighield met uiteenlopende dossiers, zoals ruimtelijke ordening, pensioenen, sociale zekerheid en arbeidsmarkt. Was verder lid van de enquêtecommissie financieel stelsel, twee jaar fractiesecretaris en lid van het Presidium. Voor zij Kamerlid werd directielid van TransLink Systems, het bedrijf dat verantwoordelijk was voor de ontwikkeling van de OV-chipkaart. Zij werkte daarvoor als adviseur van minister Netelenbos. Sinds augustus 2017 is zij uitvoerend bestuurder van pensioenfonds PME.

PvdA
in de periode 2006-2017: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Rosemarijn Agnes (Roos)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 28 maart 1968

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1992

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid directie (manager stakeholders) "TransLink Systems" B.V. (joint venture voor invoering van de OV-chipkaart) te Amersfoort, van 16 mei 2002 tot november 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 23 maart 2017
  • lid Raad van Bestuur (uitvoerend bestuurder belast met pensioenbeleid en communicatie) PME (Pensioenfonds voor de Metalektro), vanaf 15 augustus 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • voorzitter bestuur Stichting "Orkater", vanaf 2011
  • voorzitter Raad van Toezicht Nederlands Letterenfonds, vanaf 1 september 2018

vorige (2/3)
  • rijksbestuurslid Noord-Hollands Archief, Haarlem
  • lid bestuur "Dance4Life"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/5)
  • voorzitter vaste commissie voor Economische Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 17 september 2014 tot 23 maart 2017
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 20 juni 2016 tot 23 maart 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Diende in 2008 samen met Ger Koopmans (CDA) en Helma Neppérus (VVD) een initiatiefwetsvoorstel in over een regeling voor herstel van gebreken in een besluit hangende beroep bij de bestuursrechter. Het voorstel is in 2009 door beide Kamers aangenomen. (31.352)
  • Diende in 2017 samen met Ronald van Raak (SP), Roald van der Linde (VVD), Wouter Koolmees (D66), Madeleine van Toorenburg (CDA) en Ronald van Vliet een initiatiefwetsvoorstel in tot wijziging van de Wet op de parlementaire enquête 2008 in verband met de evaluatie van die wet (34.683)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.