Mr.Drs. I.K. (Ingrid) van Engelshoven

foto Mr.Drs. I.K. (Ingrid) van Engelshovenvergrootglas

Ingrid van Engelshoven (1966) is sinds 26 oktober 2017 minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen in het kabinet-Rutte III. Zij was van 23 maart tot 26 oktober 2017 Tweede Kamerlid voor D66. In 2007-2013 was voorzitter van D66 en in 2010-2017 wethouder van onder meer onderwijs in Den Haag. Mevrouw Van Engelshoven was directeur van de Stichting Verantwoord Alcoholgebruik (STIVA) en partner bij adviesbureau Dröge & Van Drimmelen. Eerder was zij onder meer secretaris van de fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer.

D66
in de periode 2007-heden: lid Tweede Kamer, minister, partijvoorzitter

voornamen (roepnaam)

Ingrid Katharina (Ingrid)

personalia

geboorteplaats en -datum
Delfzijl, 12 juli 1966

partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66) (sinds midden jaren '80)

hoofdfuncties en beroepen

  • beleidsmedewerker D66-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 1989
  • secretaris fractievoorzitter D66 Tweede Kamer der Staten-Generaal, tot 1996
  • adviseur bij de Nederlandse Orde van Advocaten
  • consultant voor bedrijven, overheden en maatschappelijke instellingen
  • hoofd (twee) strategie-afdelingen, ministerie van Verkeer en Waterstaat, van 2000 tot 2004
  • directeur Stiva (Stichting Verantwoord Alcoholgebruik), van 2004 tot 2009
  • lid bestuur I. van Engelshoven B.V., vanaf 2008
  • partner bij adviesbureau "Dröge & Van Drimmelen", van 2009 tot mei 2010
  • wethouder (van onderwijs en dienstverlening en stadsdeel Haagse Hout) van 's-Gravenhage, van 28 mei 2010 tot 26 juni 2014
  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 27 maart 2014 tot 26 juni 2014
  • wethouder (van kenniseconomie, internationaal, jeugd en onderwijs, stadsdelen Haagse Hout en Loosduinen) van 's-Gravenhage, van 26 juni 2014 tot 16 februari 2017 (tevens locoburgemeester)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 26 oktober 2017
  • minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, vanaf 26 oktober 2017

wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Groeide op in Vlaardingen
  • Woonde in haar jeugd geruime tijd in België
  • Haar vader werkte als ingenieur bij een raffinaderij

woonplaats
's-Gravenhage

publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
Wilma Kieskamp, "Van achter naar voor de schermen", Trouw, 5 mei 2017

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.