Drs. J.H. (Han) ten Broeke

foto Drs. J.H. (Han) ten Broeke
bron: Tweede Kamer

Han ten Broeke (1969) was van 30 november 2006 tot 5 september 2018 Tweede Kamerlid voor de VVD. Hij was daarvoor onder meer politiek assistent van minister Jorritsma en hoofd public affairs van Koninklijke KPN. Als Tweede Kamerlid was hij woordvoerder buitenlandse zaken, inclusief vredesmissies. Verder hield hij zich bezig met Europese aangelegenheden en defensie en was hij sinds 2012 voorzitter van de vaste commissie voor Defensie. Hij zegde zijn Kamerlidmaatschap op vanwege het bekend worden van een "ongelijkwaardige relatie" met een jongere fractiemedewerkster in 2013.

VVD
in de periode 2006-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Johannes Hermanus (Han)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Haaksbergen, 2 maart 1969

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1981

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 5 september 2018
  • directeur/eigenaar "Quinten Consulting" BVBA, van 2004 tot 1 januari 2007
  • directeur technology, PA/PR Agency "Weber Shandwick Brusse", van 2004 tot 2005

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • eigenaar Piscean Advice B.V., vanaf 15 augustus 2017
  • voorzitter Nederlandse delegatie bij de NAVO-Assemblee

vorige (2/7)
  • lid adviescommissie ALICE 2011 (conferentie over Defensie en logistiek), vanaf 1 juli 2010
  • lid Raad van Toezicht Museum "TwentseWelle" te Enschede, van 1 juli 2011 tot 30 januari 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/5)
  • voorzitter contactgroep Verenigd Koninkrijk, tot 5 september 2018
  • voorzitter vaste commissie voor Defensie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 21 november 2012 tot 5 september 2018

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid Comité van Aanbeveling Solarteam Twente, vanaf 1 februari 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de periode 2006-2010 ook bezig met het cultuurbeleid en met verkeer, daarna was hij woordvoerder defensie (algemeen, militaire missies, materieel, wapenexport)
  • Diende in 2016 samen met Raymond Knops (CDA) een initiatiefwetsvoorstel in om gewapende particuliere beveiligers toe te staan op de koopvaardij. Het voorstel ligt bij de Eerste Kamer. (34.558)

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Initiatiefnemer Stichting PELS (Platform Elektronisch Stemmen)
  • Was in 1992 winnaar van het Leidse Masq-debattournooi

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Amendementen

12.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.