E.A. (Ernst) Cramer

foto E.A. (Ernst) Cramer

Politicus van de ChristenUnie uit Flevoland in de periode 2006-2010. Was voor hij in het parlement kwam adviseur planeconomie en wethouder in Zeewolde. Hield zich als Tweede Kamerlid bezig met verkeer en waterstaat, landbouw, natuur en financiën. Vooral zaken met betrekking tot spoorwegen hadden zijn belangstelling. Hij maakte verder deel uit van de parlementaire onderzoekscommissie financieel stelsel en van het Presidium van de Kamer. Een Kamerlid dat als lid van een kleine fractie hard werkte en mede vanwege relativeringsvermogen en humor door collega's werd gewaardeerd. Na zijn Kamerlidmaatschap adviseur van een Ingenieursbureau.

ChristenUnie
in de periode 2006-2010: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Ernst Ariël (Ernst)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amersfoort, 26 juni 1960

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • GPV (Gereformeerd Politiek Verbond)
  • ChristenUnie

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 17 juni 2010
  • manager Omgevingsmanagement, projectorganisatie ERTMS-NL, van juli 2016 tot maart 2018
  • stakeholdermanagement ERTMS, NS, vanaf april 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Stichting Streekfonds Flevoland, vanaf augustus 2011
  • voorzitter Landentafel FSC, vanaf maart 2012

vorige (2/6)
  • voorzitter Gemeentelijk Platform Kabels en Leidingen, van februari 2012 tot februari 2015
  • voorzitter Stichting Hospice Nijkerk, van januari 2013 tot november 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 12 maart 2007 tot 17 juni 2010
  • lid tijdelijke commissie parlementair onderzoek financieel stelsel (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 24 juni 2009 tot 17 juni 2010

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Bracht in 2008 de notitie "Slimmer, sneller en zuiniger op het spoor" uit over actuele spoordossiers (snelheid, veiligheid, energiegebruik) en over de werkwijze van ProRail
  • Bracht in 2008 een initiatiefnota uit over spoorwegstations ('Nieuwe stations, nieuwe passagies') (31.801)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Trad in het najaar van 2004 af als wethouder nadat de meerderheid van de raad het vertrouwen in hem had opgezegd.
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.