Mr. H. (Helma) Neppérus

foto Mr. H. (Helma) Neppérusvergrootglas

VVD-politica die tijdens de elf jaar in de Tweede Kamer behalve als belastingwoordvoerder vooral actief was als commissievoorzitter en presidium-lid. Zo leidde zij de commissies voor Verzoekschriften en Burgerinitiatieven en van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en was zij ondervoorzitter van de enquêtecommissie financieel stelsel . Had een achtergrond als belastinginspecteur en lid van het management van de Belastingdienst en was later inspecteur voor de burgerluchtvaart bij de Inspectie Verkeer en Waterstaat. Zat in Voorschoten in de gemeenteraad. Daarnaast was zij als sporter en bestuurder actief in de roeisport.

VVD
in de periode 2006-2017: lid Tweede Kamer

Voornaam (roepnaam)

Helma (Helma)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 21 juni 1950

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1998

Hoofdfuncties/beroepen

  • inspecteur van 's Rijksbelastingen, van 1978 tot 1981
  • beleidsmedewerkster fiscale stafdirecties, ministerie van Financiën, van 1981 tot 1990
  • plaatsvervangend directeur Algemene Fiscale Zaken, Belastingdienst, van 1990 tot 1993
  • stafdirecteur douane bij de Belastingdienst, van 1993 tot 2000
  • lid managementteam, verantwoordelijk voor de douane, Directoraat-Generaal Belastingdienst, ministerie van Financiën, van 2000 tot 1 januari 2005
  • lid gemeenteraad van Voorschoten, van 14 maart 2002 tot 29 maart 2007
  • hoofddirecteur burgerluchtvaart, Inspectie Verkeer en Waterstaat, van 1 januari 2005 tot 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 23 maart 2017
  • lid gemeenteraad van Voorschoten, van 24 september 2009 tot 11 maart 2010

Activiteiten

als parlementariër
  • In de periode 2006-2010 was zij woordvoerster milieu en ruimtelijke ordening van haar fractie
  • Diende in 2008 samen met Roos Vermeij (PvdA) en Ger Koopmans (CDA) een initiatiefwetsvoorstel in over een regeling voor herstel van gebreken in een besluit hangende beroep bij de bestuursrechter. Het voorstel is in 2009 door beide Kamers aangenomen. (31.352 )
  • Op haar voorstel werden in 2008 spoeddebatten gehouden over een akkoord met Brazilië over biobrandstoffen en over een mogelijke steunverklaring van minister Cramer aan het weekblad 'Bluf!'

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Maakte deel uit van het Nederlandse roeiteam
  • Was kamprechter bij het roeien op de Olympische Spelen
  • Haar vader was rechter; haar moeder was korte tijd predikant

woonplaats
Voorschoten

Uitgebreide versie

uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.