Dr. B.I. (Brigitte) van der Burg

foto Dr. B.I. (Brigitte) van der Burg

Uit ondernemerskring afkomstig VVD-Tweede Kamerlid dat zich sterk maakte voor het terugdringen van administratieve lasten. Verdedigde als woordvoerster volkshuisvesting met succes een initiatiefwetsvoorstel om woningkraken tegen te gaan en hield zich verder onder meer bezig met koninklijk huis, jeugdzorg en jeugdbeleid, emancipatie en grotestedenbeleid. Gezaghebbend voorzitter van de commissies van Sociale Zaken en van Koninkrijksrelaties. Was voor zij Kamerlid werd onder meer onderzoeker arbeidsmarkt, zelfstandig adviseur en voorzitter van het Nationaal Thematisch Netwerk ondernemerschap. Zij is nu ondernemer en voorzitter van de NBBU, de brancheorganisatie van professionele intermediairs op de arbeidsmarkt.

VVD
in de periode 2006-2017: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Brigitte Ingrid (Brigitte)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Tanga (Tanzania), 7 april 1961

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2002

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • directeur/eigenaar adviesbureau "BritBurg Advies" B.V., vanaf 2004
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 23 maart 2017
  • voorzitter NBBU, vanaf maart 2017 (de 'branchevereniging' voor flexibele arbeid)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • woordvoerder SFNN (Franchisenemers Netwerk Nederland), vanaf november 2017
  • lid raad van toezicht SSVOZ (Stichting Stedelijk Voortgezet Onderwijs Zoetermeer), vanaf augustus 2018

vorige (2/6)
  • voorzitter NTN (Nationaal Thematisch Netwerk) Ondernemerschap, van april 2003 tot november 2006
  • secretaris "Flora Verde de Osa", S.A. (slapende naamloze vennootschap ten behoeve van de aankoop van grond voor herbebossing en het scheppen van een wildcorridor aansluitend aan het Nationaal Park Corcovado op het schiereiland OSA in Costa Rica)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor Koninkrijksrelaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 11 november 2010 tot 20 november 2012
  • voorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 20 november 2012 tot 30 november 2016

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
  • lid Comité van aanbeveling Stichting Hospice Lansingerland
  • lid Commissie van aanbeveling iPoort, van maart 2012 tot maart 2017

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was in de periode 2006-2010 woordvoerster volkshuisvesting (huurbeleid, bouwproductie, verstedelijking, regelgeving), grotestedenbeleid en emancipatiebeleid. In de periode 2010-2012 hield zij zich ook bezig met beleid financiering lagere overheden.
  • Diende in 2008 samen met Jan ten Hoopen (CDA) en Arie Slob (CU) een initiatiefwetsvoorstel in over het terugdringen van kraken en leegstand (Wet kraken en leegstand). Het voorstel werd in 2010 wet. (31.560)

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Woonde tot haar negende in Tanzania

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.