Ing. R.A.C. (Ruud) van Heugten

foto Ing. R.A.C. (Ruud) van Heugten

CDA-bestuurder die na als logistiek manager werkzaam te zijn geweest bij enkele bedrijven, in 2002 wethouder in Helmond werd van stedelijke ontwikkeling, volkshuisvesting en grondzaken. Vanuit die functie stapte hij in 2006 over naar de Tweede Kamer. Hij maakte drie jaar deel uit van de CDA-fractie als woordvoerder ruimtelijke ordening en goederenvervoer. Maakte zich sterk voor concurrentiekracht en duurzaamheid van de goederenvervoersector en kwam met het idee van de plattelandswoning. Besloot in december 2009 echter de overstap te maken naar het provinicaal bestuur. De taken die hij als gedeputeerde kreeg, sloten, zo schreef hij, naadloos aan bij zijn ambities en ervaring.

CDA
in de periode 2006-2009: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Rudolf Antonius Cornelis (Ruud)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Helmond, 12 september 1961

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1997

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 11 december 2009
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 10 maart 2011 tot 22 april 2011
  • directeur Ontwikkelbedrijf Greenport Venlo BV en Campus Vastgoed Greenport Venlo BV, vanaf 1 januari 2016

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • voorzitter Raad van Toezicht Hogeschool "De Kempel"
  • lid Tuinbouw Business Club Zuid-Nederland

vorige (2/8)
  • lid bestuur Stichting Gehandicaptenzorg, gewest Helmond
  • lid Raad van Toezicht Elkerliek Ziekenhuis, van november 2009 tot 1 januari 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter rekeningcommissie (gemeente Helmond), van 1998 tot 2002

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Bracht in 2009 een initiatiefnota uit over plattelandswoningen ('Beter wonen op het platteland. Introductie van de "plattelandswoning" in de Wet milieubeheer') (32.030)

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was wethouder van Deurne
  • Groeide op in Deurne

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.