J. (Jan) Schinkelshoek

foto J. (Jan) Schinkelshoek

Jan Schinkelshoek (1953) was van 30 november 2006 tot 17 juni 2010 Tweede Kamerlid van het CDA. Hij was eerder parlementair journalist, voorlichter van het CDA, directeur voorlichting van het ministerie van Justitie, hoofdredacteur van de 'Haagsche Courant' en directeur communicatie van de Rabobank. Sinds 2010 is hij zelfstandig communicatieadviseur. De heer Schinkelshoek was als Kamerlid onder meer woordvoerder binnenlands bestuur en initiatiefnemer voor de 'parlementaire zelfreflectie'. Tevens was hij ondervoorzitter van de parlementaire onderzoekscommissie financieel stelsel.

CDA
in de periode 2006-2010: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Jan (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Capelle aan den IJssel, 29 oktober 1953

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 17 juni 2010
  • directeur "Schinkelshoek - bureau voor communicatie & advies" te 's-Gravenhage, vanaf 2010
  • directeur communicatiebureau "Schinkelshoek & Verhoog" B.V. te 's-Gravenhage, vanaf 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/16)
  • voorzitter Stichting Anne Vondeling Prijs, vanaf 2017
  • voorzitter Zuid-Afrika Huis Nederland, vanaf 2017

vorige (2/41)
  • voorzitter algemene kerkenraad, Protestantse Gemeente Scheveningen (PKN), van 2014 tot 2018
  • voorzitter Raad van Toezicht Klimaatfonds & Duurzaamheidscentrum Den Haag, van 2014 tot 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • plaatsvervangend lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 11 juni 2009 tot 17 juni 2010
  • ondervoorzitter tijdelijke commissie parlementair onderzoek financieel stelsel (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 24 juni 2009 tot 17 juni 2010

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/6)
  • Was in 2007 de initiatior van de parlementaire zelfreflectie, een reeks gesprekken, onderzoeken en debatten over het eigen functioneren van de Tweede Kamer
  • Liet op 31 augustus 2010 weten niet (op termijn) te willen terugkeren in de CDA-Tweede Kamerfractie, omdat hij ongelukkig was met de formatieonderhandelingen die zijn partij voerde met de PVV.
  • Werd in augustus/september 2010 genoemd als toekomstig directeur van het Huis voor Democratie en Rechtstaat (i.o.). Liet op 23 september weten niet beschikbaar te zijn voor die functie, omdat hem mogelijk het verwijt kon worden gemaakt dat hij zich uit de politiek had teruggetrokken vanwege een nieuwe baan en niet vanwege bezwaren tegen een kabinet met gedoogsteun van de PVV.

uit de privésfeer
Zijn echtgenote was tot 1994 ambtelijk secretaris van de CDA-Tweede Kamerfractie

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.