Drs. H.Ch. (Hans) Wagner

foto Drs. H.Ch. (Hans) Wagner

In Hamburg geboren Tweede Kamerlid voor de PvdA, dat zijn politieke loopbaan in Duitsland begon en in de jaren negentig actief was in de SPD-afdeling Berlijn-Kreuzberg. Was in Duitsland en Nederland bij diverse bedrijven werkzaam als adviseur op het gebied van software en communicatie. Hield zich in de Kamer bezig met binnenlandse zaken, justitie en Koninkrijksrelaties. Voerde eenmaal het woord, bij de behandeling van het veiligheidsprogramma. Was raadslid in Leidschendam-Voorburg en in 2013-2019 burgemeester van Albrandswaard.

PvdA
in de periode 2006: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Hans-Christoph (Hans)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hamburg (BRD), 14 april 1963

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • SPD (Sozialdemokratische Partei Deutschlands)
  • PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1997

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/18)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 31 mei 2006 tot 30 november 2006
  • eigenaar adviesbureau "Het Belang", van maart 2012 tot juni 2013
  • burgemeester van Albrandswaard, van 17 juni 2013 tot 14 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Deltaport Donatiefonds, vanaf juli 2013

vorige (2/9)
  • voorzitter Federatie "Weer Samen Naar School" 3504, van 2005 tot 15 juni 2013
  • lid bestuur Stichting Passend Primair Onderwijs Haaglanden, van oktober 2012 tot 15 juni 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Groeide op in Nijmegen en verhuisde na zijn studie naar (West-)Berlijn. Woonde daar tot 1997.
  • Was lid van de SPD-afdeling Berlijn-Kreuzberg en actief op het gebied van integratie, technologie, openbaar bestuur, veiligheid, drugsbeleid en verkeersbeleid.

uit de privésfeer
  • Was tijdens zijn studie dj in diverse clubs en studentensociëteiten
  • Produceerde en presenteerde het wekelijkse radioprogramma "Groove Garden" bij lokale omroep Schiedam
  • In 2016 tijdelijk op non-actief in verband met gezondheidsproblemen

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.