G.J. Staal

foto G.J. Staal
bron: collectie KILTV

in de periode 1916-1920: Gouverneur van Suriname

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Gerard Johan

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 5 september 1870

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 15 november 1936

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/6)

  • secretaris-generaal ministerie van Koloniën, van 1 januari 1912 tot november 1916
  • Gouverneur van Suriname, van 25 november 1916 tot 20 december 1920 (benoemd 24 augustus 1916; ambt onderbroken van eind 1919 tot midden 1920)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/3)

  • lid raad van beheer Steunfonds van studeerenden uit West-Indië
  • voorzitter Commissie voor het aannemen van aspirant-ambtenaren

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was ambtenaar

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.