Dr. Tj.P. van der Kooy

foto Dr. Tj.P. van der Kooy

Twentse econoom en topambtenaar van antirevolutionairen huize. Promoveerde in 1931 in Rotterdam op een proefschrift over de Hollandse stapelmarkt en werkte daarna bij Philips. Stapte over naar de ambtelijke wereld en werd onder meer directeur-generaal van handel en nijverheid. Na de oorlog directeur van de Economische Voorlichtingsdienst en ruim een jaar SG van Economische Zaken. Was vervolgens twintig jaar hoogleraar aan de Vrije Universiteit.

in de periode 1947-1949: secretaris-generaal

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Tjalling Pieter

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Oorspronkelijk: Van der Kooij

geboorteplaats en -datum
De Krim (gem. Gramsbergen, Ov.), 13 juli 1902

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 4 juli 1992

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • secretaris-generaal ministerie van Economische Zaken, van 8 december 1947 tot 1 januari 1949 (in december 1947 waarnemend)
  • buitengewoon hoogleraar economie, Vrije Universiteit te Amsterdam, van 1 januari 1949 tot 1 januari 1950 (benoeming in december 1948)
  • hoogleraar economie, Vrije Universiteit te Amsterdam, van 1 januari 1950 tot 1 september 1970
  • buitengewoon hoogleraar sociale wetenschappen, Vrije Universiteit te Amsterdam, van 18 april 1964 tot 1 september 1970

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/4)

  • diaken Gereformeerde Kerk te 's-Gravenhage-Oost, omstreeks 1948
  • lid bestuur RIOD (Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie), omstreeks 1970

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.