Drs. E. (Emine) Bozkurt

foto Drs. E. (Emine) Bozkurt
Foto: Lex Draijer

Emine Bozkurt (1967) was van 20 juli 2004 tot 1 juli 2014 lid van het Europees Parlement. Zij maakte namens de PvdA deel uit van de fractie van de Progressieve Alliantie van Socialisten en Democraten (S&D). In 2017 is zij kandidaat bij de Tweede Kamerverkiezingen. Voor zij in het Europees Parlement kwam, was mevrouw Bozkurt werkzaam bij de Nederlandse Moslim Omroep (tot 1997), voorlichter van het Rathenau Instituut (tot 2001) en adviseur van Radar (adviesbureau voor sociale vraagstukken). In het Europees Parlement hield zij zich met name bezig met vrouwenrechten in Turkije en het tegengaan van corruptie in de sport.

PvdA
in de periode 2004-heden: lid Europees Parlement, kandidaat Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Emine (Emine)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zaandam, 9 augustus 1967

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

fractie Europees Parlement
  • Fractie der Europese Sociaal-Democraten, van 20 juli 2004 tot 14 juli 2009
  • Fractie van de Progressieve Alliantie van Socialisten en Democraten, van 14 juli 2009 tot 1 juli 2014

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • uitgever en voorlichter Rathenau Instituut te 's-Gravenhage, van 1997 tot 2001
  • senior adviseur en trekker van de marktgroep 'internationaal', Radar (adviesbureau voor sociale vraagstukken), van 2001 tot juni 2004
  • lid Europees Parlement, van 20 juli 2004 tot 1 juli 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Europese (parlements)commissies e.d.

  • lid commissie rechten van de vrouw en gendergelijkheid, van juli 2004 tot 1 juli 2014
  • lid commissie werkgelegenheid en sociale zaken, van juli 2004 tot mei 2008
  • plaatsvervangend lid commissie cultuur en onderwijs, van juli 2004 tot juli 2009
  • lid (sinds 2009 plaatsvervangend) gemengde parlementaire commissie EU-Turkije, van september 2004 tot 1 juli 2014
  • lid commissie burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken, van mei 2008 tot 1 juli 2014
  • plaatsvervangend lid commissie buitenlandse zaken, van juli 2009 tot 1 juli 2014
  • voorzitter delegatie voor de betrekkingen met Centraal-Amerika, van september 2009 tot 1 juli 2014
  • voorzitter Anti-Racisme en Diversiteit intergroep, van 2009 tot 1 juli 2014
  • voorzitter "Friends of Bosnia and Herzegovina" groep, van 2011 tot 1 juli 2014
  • voorzitter "Friends of Football" groep, van 2012 tot 1 juli 2014
  • lid bijzondere commissie georganiseerde misdaad, corruptie en witwassen, van 28 maart 2012 tot 30 september 2013

7.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur IPP (Instituut voor Publiek en Politiek), vanaf 2002
  • lid praktijkraad European Studies, Universiteit van Twente

vorige (2/5)
  • lid bezwaarschriftencommissie, NCDO (Nationale Commissie voor Duurzame Ontwikkeling en Internationale Samenwerking), van 2002 tot 2004
  • lid Raad van Toezicht 'Kleine Komedie' te Amsterdam, van 2002 tot 2004

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/3)
  • lid comité van aanbeveling T\u0081rkçe için el ele (Stichting Turks Onderwijs Nederland)
  • lid comité van aanbeveling Vrijheid is Frikti (initiatief Landelijk Overleg Minderheden)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

8.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

9.

Activiteiten

op het gebied van de EU (2/6)
  • Lid intergroup on Gay & Lesbian Rights in het Europees Parlement.
  • Was rapporteur over sportbeleid en de Europese Unie.

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

10.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar vader kwam als een van de eerste gastarbeiders vanuit Turkije naar Nederland, haar moeder is van Friese afkomst

verkiezingen
  • Werd bij de Europese Verkiezingen van juni 2004 met voorkeursstemmen gekozen

11.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

12.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 15 maart 2017.