Drs. E. (Edith) Mastenbroek

foto Drs. E. (Edith) Mastenbroek
bron: Europees Parlement

Edith Mastenbroek (1975) was van juli 2004 tot april 2008 lid van het Europees Parlement voor de PvdA. Mevrouw Mastenbroek was eerder woordvoerder van internetprovider XS4All. Binnen de PvdA was zij actief in de 'Niet Nix'-beweging, en was zij lid van de programmacommissie voor de Tweede Kamerverkiezingen.

PvdA
in de periode 2004-2008: lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Edith (Edith)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 23 maart 1975

overlijdensplaats en -datum
Lelystad, 23 augustus 2012

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

fractie Europees Parlement
Fractie van de Europese Sociaal-Democraten

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • projectleider bij Infodrome, een door Rick van der Ploeg opgerichte denktank op het gebied van de informatiesamenleving, van augustus 2001 tot januari 2003
  • public affairs manager (woordvoerder) van Internetprovider XS4ALL, van januari 2003 tot juni 2004
  • lid Europees Parlement, van 20 juli 2004 tot 20 april 2008

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

  • lid bestuur Stichting 'Ben je bang voor mij?', een organisatie die het debat over de multiculturele verhoudingen onder jongeren wil stimuleren, 2002 (oprichtster)
  • panellid in het buitenlandforum van het VARA-radioprogramma 'De Ochtenden'

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

op het gebied van de EU (2/4)
  • Bepleitte in maart 2005 binnen de begrotingscommissie van het EP om Straatsburg als vestigingsplaats op te heffen vanwege de hoge jaarlijkse kosten (ruim 200 mln euro per jaar) die het reizen tussen Brussel en Straatsburg met zich meebrengt. Een motie van haar hierover kreeg in april 2005 echter slechts zo'n 40 procent van de stemmen in het Europees Parlement.
  • Was namens het EP waarnemer bij de algemene verkiezingen in de Palestijnse gebieden van 25 januari 2006

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Organiseerde in december 1999 de opheffing van de PvdA-jongerenclub 'Niet Nix', nadat de 'Niet Nix'-voormannen Lennart Booij en Erik van Bruggen de strijd om het partijvoorzitterschap hadden verloren (het partijcongres koos voor Marijke van Hees).
  • Ging in 2000 naar Amerika om het campagneteam van de Democratische presidentskandidaat Al Gore te versterken.
  • Besloot in april 2008 haar lidmaatschap van het Europees Parlement neer te leggen vanwege 'burn out' en na een jaar afwezigheid
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.