Jhr.Mr. F.G.A. Gevers Deynoot

foto Jhr.Mr. F.G.A. Gevers Deynoot
bron: Gemeentearchief Den Haag

Haagse burgemeester uit een bekende Rotterdamse familie, die in 1837 in de adelstand was opgenomen. Nadat hij advocaat bij de Hoge Raad was geworden, werd hij in 1851 wethouder en zeven jaar later burgemeester van de Hofstad. Hij bleef dat bijna vijfentwintig jaar. Populair bij de bevolking. In de raadzaal werd na zijn overlijden een herdenkingssteen geplaatst.

in de periode 1858-1882: burgemeester van 's-Gravenhage

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

François Gerard Abraham

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 29 april 1814

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 15 juni 1882

3.

Partij/stroming

stroming(en)
kiesvereeniging 'Nederland' te 's-Gravenhage

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/4)

  • wethouder van 's-Gravenhage, van 15 oktober 1851 tot 1 juni 1858
  • burgemeester van 's-Gravenhage, van 1 juni 1858 tot 1 juni 1882 (benoemd bij K.B. van 26 mei 1858)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • voorzitter commissie concert, "Diligentia" te 's-Gravenhage
  • auditeur van de rekening, Fundatie van Renswoude te 's-Gravenhage

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Tijdens zijn burgemeesterschap werden onder meer verbeteringen aangebracht in de waterhuishouding, vond ontwikkeling plaats van Scheveningen als badplaats en werden tramverbindingen aangelegd. Den Haag begroette in 1875 de 100.000e inwoner.

uit de privésfeer
  • Ging in april 1882 met ziekteverlof en nam per 1 juni ontslag
  • Een zoon van hem was raadslid in 's-Gravenhage, zijn jongste zoon was burgemeester van Kethel en Spaland
  • Zijn vader was vicepresident van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 19 oktober 1837

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.