J.F. Hoffmann

foto J.F. Hoffmann
bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie

Rotterdamse magistraat uit een Waals-Hervormde koopmans- en redersfamilie. Was eerst wethouder en daarna elf jaar burgemeester van Rotterdam en speelde een belangrijke rol bij de opkomst van de haven.

in de periode 1845-1866: burgemeester van Rotterdam

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Johan Frederic

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 7 januari 1791

overlijdensplaats en -datum
Rotterdam, 16 augustus 1870

3.

Partij/stroming

stroming(en)
conservatief

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/7)

  • burgemeester van Rotterdam, van 1 januari 1845 tot 1 juni 1866
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 10 april 1845 tot 16 augustus 1870 (1845-1850 voor de steden, 1850-1870 voor het kiesdistrict Rotterdam)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/8)

  • lid commissie tot het beheer van stadseigendommen en gebouwen te Rotterdam, van 1845 tot 1851
  • lid commissie voor de Inkwartiering te Rotterdam, van 1845 tot 1851

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
president-magnificus Bataafsch Genootschappij voor Proefondervindelijke Wijsbegeerte, van 1845 tot 1866

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.