A.J. (Albert Jan) Maat

foto A.J. (Albert Jan) Maat
bron: Europees Parlement

Boerenzoon, die als CDA'er op diverse niveau's en organen de belangen van de agrarische sector verdedigde. Hij was geruime tijd werkzaam bij landbouworganisaties en daarnaast gemeenteraadslid in Eelde. In de periode 1999-2007 was hij in het Europees Parlement woordvoerder landbouw, visserij en dierenwelzijn in de christendemocratische fractie. Daarna was hij negen jaar voorzitter van LTO Nederland. Belangenbehartiger, die het overlegmodel echter omarmde.

CDA
in de periode 1999-2007: lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Albert Jan (Albert Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Heino (Ov.), 8 februari 1953

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1989

fractie Europees Parlement
Fractie van de Europese Volkspartij en Europese Democraten

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • secretaris NLTO (Noordelijke Land- en Tuinbouworganisatie), van 1 januari 1995 tot 1 juli 1999
  • lid Europees Parlement, van 20 juli 1999 tot 10 april 2007
  • voorzitter LTO (Land- en Tuinbouworganisatie) Nederland, van 10 april 2007 tot 1 oktober 2016

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • penningmeester Stichting Alfa Omega, vanaf 1999
  • lid bestuur Stichting Dupan, vanaf 2015

vorige (2/7)
  • lid SER (Sociaal-Economische Raad), van november 2007 tot oktober 2016
  • voorzitter Copa-Cocega (Europese koepel van landbouworganisaties), van 2013 tot 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid Comité van Aanbeveling Stichting Groningse Streekproducten

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

op het gebied van de EU (2/9)
  • Diende in november 2005 samen met PvdA-europarlementariër Thijs Berman een voorstel in om vaccinatie van (pluim)vee toe te staan, als alternatief voor de ophokplicht die bijvoorbeeld wordt ingesteld tijdens een periode van vogelgriep.
  • Diende in augustus 2006 een verslag in over de beheersing van schol- en tongbestanden in de Noordzee (raadplegingsprocedure)

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.