C.G.J. (Cees) van den Oosten

foto C.G.J. (Cees) van den Oosten
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Liberaal uit Maarssen, die na een lange loopbaan op lokaal en provinciaal bestuur vier jaar Eerste Kamerlid voor de VVD was. Hij was raadslid en wethouder in zijn woonplaats en gedeputeerde van Utrecht. In de Eerste Kamer hield hij zich bezig met volkshuisvesting en ruimtelijke ordening en met landbouw. In het dagelijks leven directeur van 'een b.v.' (adviesbureau).

VVD
in de periode 2003-2007: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Cornelis Gerardus Jacobus (Cees)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 1 april 1944

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1971

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Gedeputeerde Staten (belast met onder meer gemeentefinanciën, belastingen, energie, water, economische zaken en werkgelegenheid) van Utrecht, van november 1983 tot april 1999 (o.m. loco-Commissaris van de Koningin)
  • directeur adviesbureau (vastgoed) "Vegtendael" B.V., vanaf juli 1998
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 2003 tot 12 juni 2007

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter vereniging van oud-gemeenteraadsleden van Maarssen, vanaf september 2004
  • adviseur Dutch-Chinese Chamber of Commerce

vorige (2/5)
  • voorzitter Stichting Vastgoedcert te Rotterdam (Certificering Makelaars en Taxateurs)
  • voozitter SCA (Stichting Certificering Asbestinventarisatie en -verwijdering) te Bennebroek

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 2003 dankzij voorkeurstemmen gekozen
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.