Drs. H. (Hans) Borstlap

foto Drs. H. (Hans) Borstlapvergrootglas

Hans Borstlap (1946) was in 2002-2016 lid van de Raad van State. Hij begon zijn loopbaan als medewerker van het wetenschappelijk instituut van de ARP en was daarna sociaaleconomisch adviseur van minister-president Lubbers. In 1989 werd hij tijdens het ministerschap van Bert de Vries directeur-generaal algemene beleidsaangelegenheden op het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. In 2000 werd Borstlap topambtenaar op het ministerie van Onderwijs. In de Raad van State speelde hij een belangrijke rol bij de advisering over het financieel-economisch beleid.

in de periode 2002-2016: lid Raad van State

Voornaam (roepnaam)

Hans (Hans)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 28 juli 1946

Hoofdfuncties/beroepen (2/5)

  • lid Raad van State, van 1 september 2002 tot 1 augustus 2016
  • directeur-generaal Strategie en Arbeidsmarkt, ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen, van 2000 tot 1 september 2002

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

huidige
  • lid curatorium VNO-NCW

vorige (2/26)
  • lid Commissie onderzoek Belastingdienst, van oktober 2016 tot januari 2017 (met Tj.H.J. Joustra)
  • 'verkenner' cao-conflict ambulancepersoneel, oktober 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn moeder was voorzitter van de vrouwenbond CNV

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.